A szert az Orosz Egészségügyi Minisztérium ez év májusában vette nyilvántartásba. A favipiravir hatóanyagot tartalmazó készítmény az első olyan gyógyszer lett, amely hatósági engedélyt kapott a COVID-19 kezelésére.
Április óta 408 koronavírusos beteget vontak be a 35 oroszországi egészségügyi központban lebonyolított kísérleti eljárásokba. A munka októberben összesen 460 beteggel folytatódik – írja a Növekedés.hu.
