A nol.hu idézi a lapunk által is közölt hírt, mely szerint Rétvári Bence közölte: öt év alatt több mint tízmilliárd forint maradt a betegek zsebében a gyógyszerkassza átalakítása miatt. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára hozzátette, hogy két év alatt több lépcsőben 760 gyógyszer lett olcsóbb a vaklicitek következtében. Hogy más okokból mennyié lett több, arról Rétvári nem beszélt – írja a NOL. Valójában azonban infláció felett emelkedett a gyógyszerek fogyasztói átlagára.
Legutóbb április elsején csökkent a vaklicitnek köszönhetően ötvenkilenc gyógyszerára 13 százalékkal, 92 készítmény térítési díja viszont átlagosan 72 százalékkal nőtt (ezek voltak azok a szerek, ahol a gyártó nem csökkentette az orvosság árát, a biztosító pedig nem növelte a támogatást). A legdurvább árváltozás az egyik, skizofrénia kezelésére szolgáló szernél történt, amelyhez április elsejéig a beteg 300 forintért jutott hozzá a patikában, de ha továbbra is ragaszkodik a megszokott készítményéhez, akkor már 10 858 forintot kell fizetnie érte – olvasható a hírportálon, ahol a cikk folytatódik.
