Mint írják, a Szputnyikot a tudományos közösség ellentmondásosan ítélte meg, ugyanis az orosz kormányzat még azelőtt engedélyeztette és elkezdte használni, mielőtt a korai tesztfázisok eredményeit publikálták volna. Mára a számos országból származó bizonyítékok azt sugallják, hogy a vakcina biztonságos és hatásos.

Valószínűleg a mellékhatások nem megfelelő monitorozása lehet az oka, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) még nem adta meg a vészhelyzeti engedélyt a Szputnyik V-re, amely egyébként az első volt a koronavírus elleni oltóanyagok közül, írja az Index.
