Becsült olvasási idő: 0 perc
Illegális potencianövelőket árusítottak, vádemelés lett a vége

Vádat emelt az ügyészség egy szegedi pár ellen, akik két éven át árusítottak illegális potencianövelő szereket – tájékoztatott a Csongrád Megyei Főügyészség helyettes szóvivője.

Serfőző Katalin közölte, a férfit és a nőt egészségügyi termék hamisítása bűntettének minősített esetével vádolják. A vádirat szerint a pár egyik tagja különböző potencianövelő szereket vásárolt, a megrendelt termékeket társa lakásában tartotta, majd az interneten keresztül értékesítette a készítményeket. A termékek ellenértékét a vásárlók átutalással fizették ki. A vádlottak által árult készítmények Magyarországon nem engedélyezett, illegális gyógyszerek, kozmetikumok és étrend-kiegészítők voltak.

Az ügyészség a vádlottakkal szemben végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását indítványozta.

Kvízek
Kiemelt rovataink