Az NDM-1 (New Delhi metallo-ß-lactamase-1) arról híres, hogy teljes mértékben rezisztens az antibiotikumokra. A toszkán régió rendeletet fogadott el minden olyan intézkedésre, ami megakadályozza a baktérium további terjedését. Folyamatosan ellenőrzik a betegek számát, azonosítják a hordozókat és higiéniai óvintézkedéseket vezetnek be. A betegfelvételnél pedig speciális szűrővizsgálatokat végeznek.
Szakemberek vezetésével létrejött egy válságkezelő csapat, illetve egy adatbázis, ahol számon tartják az érintett pácienseket. A baktérium 30%-70% közötti valószínűséggel lehet halálos. Egyes források beszámolói alapján Toszkána 17 kórházában 31 ember vesztette életét a szuperbaktérium miatt.
Az NDM-1 2010-ben Európa-szerte megjelent, Magyarországon azóta sem fordult elő, írja az Index.
