A Teva az elmúlt 20 évben 200 milliárd forintot fordított Magyarországon fejlesztésre, beruházásra. Ez alatt az idő alatt hússzorosára, 500 millióról 10 milliárd darabra növelték a tabletta és kapszula gyártást a debreceni gyárban, ahol szilárd tablettákat és hatóanyagokat is fejlesztenek és gyártanak – közölte a Teva Gyógyszergyár Zrt. vezérigazgatója, Kaszás Mihály. Gödöllőn van a Teva steril gyógyszereket kutató központja, sajóbábonyi üzemükben pedig hatóanyag-fejlesztés folyik; a cég árbevétele tavaly meghaladta a 150 milliárd forintot.
Szilágyi Judit generikus kutatás-fejlesztési igazgató a szilárd gyógyszerfejlesztési projekt 842 millió forintos támogatásának 85 százalékát az Európai Unió, 15 százalékát a magyar központi költségvetés biztosította. A 2012 októberében kezdődött és ez év októberében befejeződő beruházás keretében a cukorbetegség kezelésére alkalmas, a központi idegrendszerre ható és különféle vírusellenes generikus gyógyszerek fejlesztésén dolgoznak – magyarázta a szakember. A projekt keretében 21 gyógyszer fejlesztésének különböző lépéseit valósítják meg.
