Egyre gyakrabban figyelmeztetnek arra a kutatók, hogy a gombák okozta fertőzések egyre ellenállóbbak az ellenük használt gyógyszerekre. Ennek pedig súlyos következményei vannak, hiszen a világon így is évente több mint egymillió ember hal meg ilyen fertőzések miatt. Ez a szám pedig évről évre növekedni fog, ahogyan a gombák egyre ellenállóbbak lesznek, olvasható a 444.hu-n.
Egy friss kutatás szerint a folyamatot a gabonaféléken használt gombaölőszerek okozzák, ahogy ezek egyre jobban elterjednek, és egyre többet használunk belőlük, úgy nő a gombák ellenálló képessége is, ezzel egyre jobban hatástalanítva az emberi gyógyszerekben használt gombaölőket.
A teljes cikkért kattintson a 444.hu-ra.
