Ezt üzente Takács Péter államtitkár a gyógyszerészeknek
Két fő üzenetem van, amit egyrészt a kamarának, másrészt pedig a gyógyszerésztársadalomnak szeretnénk elmondani – fogalmazott Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár az idei Patikanapon.
Szakmapolitikáról Hankó Zoltánnal a Patikanap előtt
Hankó Zoltánnal, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnökével a közelgő Patikanappal kapcsolatban elsősorban szakmapolitikai kérdésekről közöl beszélgetést az mgyk.hu.
Orbán Viktor: Köszönet és elismerés a gyógyszertári dolgozóknak
Az országos patikanap alkalmából Orbán Viktor miniszterelnök levélben köszöntötte a gyógyszerészeket, kiemelve helytállásukat a koronavírus-járvány elleni védekezés során, tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke szerdán.
Gyógyszerészek a jobb adherenciáért
Komplex gyógyszertári adherencia-fejlesztő programot indítottak útjára a szerdán, Kecskeméten rendezett Országos Patikanapon, ahol az ezt megalapozó pilotprogramok eredményeit miniszimpóziumon ismertették a szakemberek.
Az idei Patikanap szakmai témája az adherencia-fejlesztés
Magyarázni sem kell a kamara választását: a krónikus betegek ingatag terápiahűségéről riasztó adatokat ismerünk. S az is bizonyos, hogy a gyógyszerészek kezében még sok kihasználatlan eszköz van a terápiakövetés megerősítésére, véli dr. Matejka Zsuzsanna szakgyógyszerész a MarketingPirulában.
Országos patikanap-nyitás Tapolcán
A racionális gyógyszerhasználat és a népegészségügyi mozgósítás fontosságára hívta fel a figyelmet a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) elnöke a 15. országos patikanap megnyitóján szerdán Tapolcán.
Ma van a Patikanap!
Idén is június első szerdáján – június 6-án – rendezik meg a Patikanapot. 2018-ban a rendezvény témája: a gyógyszerész szerepe a légúti betegségek megelőzésében és kezelésében.
