Becsült olvasási idő: 0 perc
Veszélyes energiaitalok

A legfrissebb spanyol kutatások szerint a fiatalok szív- és érrendszeri haláleseteinek jelentős részét az energiaitalok okozzák, írja a Szabad Föld.

Magas cukor- és koffeintartalmuk miatt súlyos ritmuszavarok alakulhatnak ki azoknál, akik naponta több dobozzal is elkortyolgatnak belőlük vagy érzékenyek az összetevőikre. Ezek közül a guarana koffeintartalma legalább akkora vagy még magasabb, mint a kávéé, továbbá jelentős mennyiségű ginzenget és taurint tartalmaznak, melyek szintén veszélyesek lehetnek. Sajnos a 12–19 éves kamaszok körülbelül harmada napi rendszerességgel issza ezeket a serkentőket.

Különösen fontos, hogy a szívritmuszavarokkal küzdők, a szívbetegek felejtsék el az energiaitalokat, de azok is, akiknek a szervezete érzékenyen reagál rá.

Kvízek
Kiemelt rovataink