Becsült olvasási idő: 0 perc
Varga Mihály: A magyar gyógyszeripar megerősödve jött ki a válságból

A magyar gyógyszeripar megerősödve jött ki a válságból, írta Varga Mihály pénzügyminiszter a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségével történt hétfői egyeztetés után a közösségi oldalán.

A háború, a brüsszeli szankciók, az elszálló energiaárak veszélyeztetik a magyar gazdaságot. Ezért rezsivédelmi és honvédelmi alapot hozunk létre, amelyhez az extraprofitot elérő ágazatoktól is hozzájárulást várunk, jelezte Facebook-posztjában a pénzügyminiszter.

A kormány célja, hogy válságálló gazdaságot építsen, megőrizze az ország stabilitását, és megvédje az elért eredményeket, hangsúlyozta Varga Mihály.

Kvízek
Kiemelt rovataink