Becsült olvasási idő: 1 perc
Váratlan helyen a Zika-vírus

Malajziában is felütötte a fejét a Zika-vírus: az érintett egy nő, aki korábban a több mint száz megbetegedést regisztráló Szingapúrban töltött néhány napot, írja az MTI nyomán az Origó.

Szingapúr múlt szombaton regisztrálta az első, nem külföldről behurcolt Zika-vírusos esetet, és azóta 115-re emelkedett a megbetegedések száma. A városállam kormánya szerdán későn este jelentette, hogy a korábban diagnosztizált 84 eseten kívül újabb 24 embernél, köztük egy várandós nőnél is kimutatták a kórokozót.

A The Straits Times című helyi lap online felületén arról számolt be, hogy az egészségügyi hatóságok további kilenc fertőzésre bukkantak, amikor ismét átvizsgáltak korábbi teszteredményeket, írja a lap.

A kínai külügyminisztérium csütörtökön közölte, a szingapúri hatóságok tájékoztatása szerint 21 kínai állampolgár fertőződött meg a városállamban Zika-vírussal. A bangladesi hatóságok információi szerint 6 Szingapúrban lévő bangladesi ugyancsak elkapta a kórt.

Kvízek
Kiemelt rovataink