Ehhez kapcsolódóan elmondta, hogy a zugpatika ügyében a Kamara Békés megyei Szervezetének etikai bizottsága is vizsgálatot indított, amelynek keretei között a bizottság augusztus 2-án őt is meghallgatta. Jelezte, ez utóbbi vizsgálat keretei között vált számára nyilvánvalóvá: alapos a gyanú arra, hogy a patikát sok éve engedély nélkül működtették; ezt az etikai bizottságnak jelezte. Ennek kivizsgálása már a hatóságra és az etikai bizottságra hárul. Mint mondta, sem a hatósági, sem az etikai vizsgálat eredményéről és az ehhez kapcsolódó döntésekről nincs tudomása.
Dr. Hankó Zoltán az országos tiszti főgyógyszerészi feladatokat ellátó dr. El Koulali Zakariás OGYÉI főosztályvezetővel konstruktív egyeztetésen vett részt, amelyen több, függőben lévő téma megtárgyalására is sor került. A Szabó Bálinttal EESZT főosztályvezetővel történt megbeszélésen pedig az EESZT, illetve a GDPR aktuális kérdéseit vitatták meg – közli az augusztusi elnökségi ülés apropóján az MGYK honlapja.
