Becsült olvasási idő: 1 perc
Rendkívüli közgyűlés, új elnök

Gaszner Péter személyében új elnököt választott a Generikus Gyógyszergyártók és Forgalmazók Magyarországi Érdekvédelmi Egyesülete, számol be róla a Weborvos.

Az Egyesület rendkívüli Közgyűlésén Gaszner Pétert választották meg új elnöknek, aki korábban a Felügyelő Bizottság elnökeként támogatta az Egyesület működését. Az elnök a Mediner Kft. ügyvezetője, amely 100%-ban magyar tulajdonú vállalkozás és több mint 15 éve generikus gyógyszerekkel segíti a hazai betegellátást – tájékoztat a weborvos.hu. Az új elnök a korábbiaknál is hatékonyabb fellépést sürget.

„Sikeres éveket tudhat maga mögött az Egyesület, de a kis és középvállalatok, valamint a generikus gyártók érdekeinek még hatékonyabb érvényesítésére van szükség. Fontos, hogy hosszú távon is fenntarthatóan működjön a generikus gyógyszeripar, fontos lenne a piaci szabályozók, valamint az ún. sávos befizetés szükségességének felülvizsgálata, a piac fenntarthatóságát gátló eszközök eltörlése, a generikus penetrációt eredményesebben támogató ösztönzők alkalmazása, valamint a biohasonló készítmények piacra lépésének támogatása" – idézi az elnököt a Weborvos. Gaszner Péter munkáját továbbra is Hubay Katalin (KRKA) és dr. Fischer Tamás (Sandoz) segíti az Elnökségben.

Kvízek
Kiemelt rovataink