Az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (ECDC) legfrissebb jelentése szerint már egy ember meg is halt a magyarországi betegek közül, írja a WebOrvos. Az európai központ adatai szerint a legtöbben Romániában (64-en), Olaszországban (55-en) és Görögországban betegedtek meg, az unióban még Horvátországból (5 eset), Ausztriából (4 eset), Franciaországból (1 eset) és Bulgáriából (1 eset) jelentettek fertőzéseket.
A nyugat-nílusi láz következtében 24-en meghaltak: a legtöbben Romániában (13), de öt halálos áldozat volt Görögországban, egy-egy Olaszországban, Horvátországban és Magyarországon. A fertőzés szezonja június és november közé tehető. A legtöbb beteget augusztusban és szeptemberben regisztrálják.
