Mint az az OGYÉI kommunikációs irodájától kapott tájékoztatásból kiderül: Horváth-Hutás Tamás felszólította a patika alkalmazottait a határozatban foglaltak végrehajtására. A helyszíni ellenőrzést követően, a holnapi nap folyamán az OGYÉI hivatalból értesíti a Nemzeti Adó- és Vámhivatalt a jogosulatlan gyógyszerforgalmazás miatt.
Amennyiben a gyógyszertár ismét megsérti az OGYÉI határozatát, a gyógyszerügyi hatóság a rendőrséghez fordul a végrehajtás foganatosítása érdekében.
