Becsült olvasási idő: 0 perc
Nem tud lépést tartani a vakcinagyártó a majomhimlő terjedésével

A Bavarian Nordic jelenleg az egyetlen olyan vállalat, amely jóváhagyott oltóanyaggal rendelkezik a majomhimlő ellen, csakhogy a cég már nem biztos, hogy ki tudja elégíteni a keresletet, mivel az esetek száma világszerte egyre csak nő – írja a Portfolio.

A dán vállalat most annak lehetőségét vizsgálja, hogy a gyorsuló kereslet kielégítése érdekében a gyártás egy részét kiszervezze, beleértve a technológia átadását egy amerikai szerződéses gyártónak.

A kapacitás növelése érdekében vizsgálják egy amerikai szerződéses gyártónak történő technológiaátadás lehetőségét.  A Bavarian jelenleg évi 30 millió adagot tud előállítani a Koppenhágától északra található üzemében.

A Bavarian vezérigazgatója, Paul Chaplin szerdán a Borsen című dán újságnak elmondta, hogy a Jynneos esetleges technológiai átadása egy amerikai gyártónak körülbelül három hónapot vehet igénybe gyorsított eljárás mellett, szemben a normál körülmények közötti körülbelül kilenc hónappal – írja a Portfolio.

Kvízek
Kiemelt rovataink