Becsült olvasási idő: 1 perc
Lesz kórházi kiskassza a Gyemszinél

Az egészségügyet érintő, s szerdán az Országgyűlés számvevőszéki bizottságát megjárt törvényjavaslatokról ír a nol.hu.

Az elnevezése szerint az egészségügyet többletforráshoz juttató javaslat részeként gondoskodna a kormányzat arról, hogy a gyógyszergyártókat ne lehessen többszörösen is megadóztatni a különböző gyógyszerpiaci intézkedésekkel. E módosítás része, hogy a piaci szereplők a K+F költségeiket levonhatnák a rájuk kirótt extraadóból. Az egészségügyi államtitkárság eddig küzdött az ellen, hogy az egészségbiztosítási alapból finanszírozza az iparpolitikát, úgy tűnik, ezt a csatát most elvesztették – írja a lap..

Szintén módosító indítvánnyal bővítik a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) jogköreit. A benyújtott javaslattal a GYEMSZI külön engedély nélkül maga dönthet az ágazati vis maior alap fölhasználásáról, azaz a jövőben ebből a keretből saját hatáskörben adhat támogatást az államosított egészségügyi intézményeknek. Az alapban jelenleg néhány milliárd forint van - olvasható a nol.hu-n.

Kvízek
Kiemelt rovataink