hero

Forrás:

Portfolio

Rovat:

Kutatás
Becsült olvasási idő: 1 perc
A kannabiszt használó embereknél alacsonyabb volt a súlyos Covid-19 fertőzések aránya

A New York-i Northwell Health kutatói a múlt héten tették közzé online a Cannabis and Cannabinoid Research című, szakértői értékeléssel ellátott folyóiratban eredményeiket, amelyek szerint a kannabiszt használók kevésbé súlyos tünetekkel küzdöttek kisebb eséllyel haltak meg Covidban, mint azok, akik nem fogyasztanak marihuánát, írja a Portfolio.

A tanulmány elvégzéséhez a kutatók a National Inpatient Sample Database kórházi felvételi adatait elemezték. A Covid-19 diagnózissal felvett betegeket két csoportra osztották: kannabiszt használókra és nem használókra. A betegeket is összevetették, hogy kiigazítsák az olyan tényezőket, mint a társbetegségek, az életkor, a nem vagy a rassz.

A kutatás megállapította, hogy a kannabiszhasználóknál alacsonyabb volt a halálozás és a betegség súlyos kimenetelű lefolyása, például a tüdőelégtelenség vagy a lélegeztetőgépre kötés kockázata, írja a Portfolio.

Az adatok azt mutatták, hogy

  • a kannabiszfogyasztók 28,2%-ánál fordult elő súlyos Covid-19 fertőzés, szemben a marihuánát nem fogyaszók 46,6%-ával,
  • a kannabiszt használók körében 2,8% volt a halálozási arány, míg a kannabiszt nem használók körében 5,1%,
  • az intubálási arány (a lélegeztetésre szorulók aránya) 7,1% volt a kannabiszhasználók körében, míg 9,7% a nem kannabiszhasználók körében és
  • a kannabiszhasználók kórházi tartózkodási ideje is valamivel rövidebb volt, 6,4 nap, szemben a nem használók 7,0 napos értékével.

Borítókép: Esteban López on Unsplash

Kvízek
Kiemelt rovataink