A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság (MGYT) és a Magyar Gyógyszerészi Kamara 2014. februárban megállapodást kötött, melynek értelmében több területen kezdődött együttműködés – emlékeztetnek az utóbbi testület honlapján. – Ennek eredményeként, az MGYT és a kamara vezetői több egyeztetést követően véglegesítették álláspontjukat a gyógyszerészképzés „Képzési és Kimeneti Követelményeinek” (KKK) javasolt korrekciójáról.
A korrekcióra vonatkozó álláspontot indokolja, hogy a KKK jelenleg hatályos előírásai 2006-ban kerültek kodifikálásra és az azóta eltelt időben sok változás következett be a gyógyszerészetben és a gyógyszerellátásban, a közös álláspont kialakításának időszerűségét pedig az adja, hogy megkezdődött „ az alap - és mesterképzési szakok képzési és kimeneti követelményeiről szóló 15/2006. (IV. 3.) OM rendelet” felülvizsgálata – írják az mgyk.hu-n, ahol elérhető a javaslat teljes szövege is.
