Becsült olvasási idő: 1 perc
Itt a javaslat a gyógyszerészképzés új követelményeire

Közzétették a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság és a Magyar  Gyógyszerészi Kamara közös javaslatát a „Képzési és Kimeneti Követelmények” módosítására.

A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság  (MGYT)  és a Magyar  Gyógyszerészi Kamara   2014. februárban megállapodást kötött, melynek értelmében  több  területen kezdődött együttműködés – emlékeztetnek az utóbbi testület honlapján. – Ennek  eredményeként, az MGYT és a kamara vezetői több egyeztetést követően  véglegesítették álláspontjukat a gyógyszerészképzés „Képzési és Kimeneti  Követelményeinek” (KKK) javasolt korrekciójáról.

A korrekcióra vonatkozó álláspontot indokolja, hogy a  KKK jelenleg hatályos előírásai 2006-ban kerültek kodifikálásra és az azóta eltelt időben sok változás következett be a  gyógyszerészetben és a gyógyszerellátásban, a közös álláspont kialakításának időszerűségét pedig  az adja, hogy megkezdődött „ az alap - és mesterképzési szakok képzési és kimeneti  követelményeiről szóló 15/2006. (IV. 3.) OM rendelet” felülvizsgálata – írják az mgyk.hu-n, ahol elérhető a javaslat teljes szövege is.

 

Kvízek
Kiemelt rovataink