Becsült olvasási idő: 0 perc
Hétfőtől díjmentes a közterületi parkolás

Hétfőtől díjmentes a közterületi parkolás Magyarországon, közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap.

"A koronavírus-járvány elleni védekezés egyik legfontosabb eszköze az emberek közötti biztonságos távolság fenntartása. Mivel zsúfolt tömegközlekedési járatokon ez nem vagy csak korlátozottan lehetséges, fontos, hogy aki tudja, használhassa a saját autóját", fogalmazott a kormányfő. Emiatt indokolt a közterületi parkolási díjak megszüntetése.

Orbán Viktor tájékoztatása szerint a kormány vasárnap a helyzet megoldása érdekében rendeletet alkotott, amely a Magyar Közlönyben még a nap folyamán megjelenik. Ennek értelmében hétfőtől díjmentes lesz a közterületi parkolás Magyarországon, közölte a kormányfő.

Kvízek
Kiemelt rovataink