hero

Forrás:

hvg.hu
Becsült olvasási idő: 0 perc
Januártól kivezetik a gyógyszergyártói szektor extraadóját

2025 januárjától megszűnik a gyógyszergyártói extraprofitadó,  jelentette be múlt heti sajtótájékoztatóján Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a hvg.hu szerint.

A miniszter ugyanakkor leszögezte, hogy a bankok extraprofitadója indokolt, az marad. Azt magyarázta, a bankok esetén volt egy megállapodás, hogy a gazdaságot támogatják, a kormány ezért nem emel bankadót, “ezt a kormány betartotta” – hangsúlyozta, kiemelve: az idei évben megvalósul, hogy 270 milliárd a teljes bankadó és a felét le lehet vonni. Ezen mi nem változtatunk – tette hozzá a hvg.hu szerint.

Borítókép: archív

Kvízek
Kiemelt rovataink