A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság és a Magyar Tudományos Akadémia Gyógyszerésztudományi Osztályközi Állandó Bizottsága a „Gyógyszerészek Világnapja” alkalmából együttes ülést tart „Ipari és kutatóhelyi együttműködések a gyógyszerkutatásban, -fejlesztésben”
címmel, 2016. szeptember 23-án 10 órától az Egis Tudományos és Technológiai Központban.
A Zalai Károly Emlékérem átadása mellett tudományos előadásokat is meghallgathatnak a résztvevők többek között az egyetemek és a gyógyszeripar együttműködéséről, a gyógyszeripar és a kutatóhelyek kapcsolatáról. A rendezvény az Egis Látogatóközpont megtekintésével zárul.
