Becsült olvasási idő: 0 perc
Eltiltják a román tévénézőket a gyógyszerreklámoktól

Kitiltják a romániai rádió- és televízióműsorokból a gyógyszer- és gyógyszertárreklámokat - közölte Végh Sándor szenátor, a törvénytervezet kezdeményezője az MTI-vel.

A javaslatot a szenátus - a szakbizottsági ellenjavallat dacára - nagy szavazattöbbséggel fogadta el, hatályba lépéséhez pedig már csak az államfő aláírására van szükség. Eddig csak a vényköteles orvosságok reklámozását tiltotta az audiovizuális törvény: ezt most a vény nélkül megvásárolható gyógyszerekre is kiterjesztették. A tilalom nem terjed ki a nyomtatott sajtóra, az internetre, vagy más reklámhordozókra.

Egy tavalyi felmérés szerint a gyógyszeripar évi 300 millió eurót költ hirdetésekre Romániában, ennek csaknem kétharmadát tévéreklámra.

 

Kvízek
Kiemelt rovataink