Becsült olvasási idő: 1 perc
Életpályamodellt akarnak az egyetemi tanárok is

Az egyetemi és a főiskolai oktatók a közoktatáshoz hasonlóan életpályamodell bevezetését szorgalmazzák.

Kezdeményezik az egyetemi és főiskolai oktatók, hogy a közoktatás mintájára a felsőoktatásban is hozzanak létre életpályamodellt – írta keddi számában a Magyar Nemzet. A lap szerint a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete már el is küldte ezzel kapcsolatos javaslatait a humántárcának. 

Tőrös Szilárd, a szakszervezet főtitkára arról is beszélt az újságnak, hogy „2008 óta egy fillér béremelés nem volt az egyetemi szférában". Ezért tartja fontosnak, hogy a lehető leghamarabb rendezzék a dolgozók a helyzetét, és már konkrét javaslatokat is kidolgoztak. Az érdekvédők azt szeretnék, ha a fizetéseket a felsőoktatásban is a mindenkori minimálbérhez igazítanák, és több bérkategóriát különítenének el. Kezdeményezik azt is, hogy csak az lehessen egyetemi oktató, aki már hallgatóként is tudományos tevékenységet végzett, és legalább fél évet külföldön töltött.

Kvízek
Kiemelt rovataink