Jelenleg körülbelül 25 biotechnológiai cég működik a városban, melyek mintegy hatezer embernek adnak munkát. Emellett a Debreceni Egyetemen 6900 hallgató kap egészségtudományi képzést, közülük kétezren külföldiek. A számokról Papp László alpolgármester számolt be egy nemzetközi egészségügyi konferencián. Mint mondta: az önkormányzat évekkel ezelőtt felismerte, hogy az egészségiparra kell koncentrálni az uniós forrásokat. A város tervei szerint tovább bővítik ezt az iparágat, sőt, eldöntötték, hogy a 2014 és 2020 közötti időszakban az egészségipar az innovatív gazdaságfejlesztés fókuszpontjába kerül. Felismerték más országokban is az egészségipar gazdaságnövelő hatását. A Debreceni Egyetem szakemberei három éve brit, holland, svájci és spanyol kutatóközpontok professzoraival működnek együtt, hogy kiderítsék, mi a siker titka.
A konferencián azt a kérdést vitatták meg, hogy hogyan tudják Debrecent és a környező régiót elhelyezni azon a térképen, amin a legjobb európai biotechnológiai vagy egészségipari régiók vannak – mondta el Grasselli Norbert, az INNOVA Észak-alföldi Regionális Innovációs Ügynökség ügyvezetője. Szó esett az európai egyetemeken már alkalmazott gazdaságfejlesztő modellről is, mely szerint a kutatóközpontok, a cégek és az önkormányzatok összefogásával lehet valódi növekedést elérni. Debrecen néhány éve már követi ezt a példát.
