A miniszter elmondta, hogy 5,1 millió ember, vagyis a lakosság 56,2 százaléka kapta meg a három oltásból álló alapimmunizálást, 1,6 millióan ezenfelül legalább egy emlékeztető oltásban is részesültek. Hangsúlyozta, hogy a rizikócsoportokban az átoltottsági arány még magasabb: a 75 évesnél idősebbek körében a 80 százalékot is meghaladja az alapimmunizálásban részesülők száma, s e személyi kör több mint fele emlékeztető oltást is kapott.
Az oltás sikertörténet. Előfeltétele volt annak, hogy Ausztria meg tudott birkózni a járvánnyal, és nagyobb koronavírus-hullám nélkül át tudta vészelni eddig a tele, jelentette ki Johannes Rauch. Felidézte, hogy az első oltásokat csaknem két éve, 2020. december 27-én adták be Ausztriában – írja az MTI nyomán az Mfor.
