Dr. Nagy Vilmos a kamara képviseletében vett részt az EFI-k részére szervezett továbbképzésen. A népegészségügyi feladatokat ellátó intézményekkel való együttműködésnek a jövőben stratégiai jelentősége lesz – fűzte hozzá dr. Hankó Zoltán elnök. Mint mondta, dr. Szentes Tamás helyettes államtitkárral egyeztetett, véglegesítették a népegészségügyi célú együttműködés elveit, és megállapodás született, hogy a gyógyszertárak részt vesznek a vastagbélszűrés programban. A kamara az előkészítő munkában való részvételre Nagy Vilmost delegálta.
Dr. Gajdácsi József Zsolt helyettes államtitkárral egyeztetett dr. Hankó és dr. Horváth-Sziklai Attila, valamint dr. Török Krisztina OKI igazgató a vastagbélszűrésben részt vevő gyógyszertárak tevékenységének ellentételezéséről. Az elvi egyetértés megvan, ugyanakkor valószínűleg jogszabály-módosítást igényel a kezdeményezés, olvasható a többi közt a kamara márciusi elnökségi ülésaéről szóló tudósításban.
