A konferencián az Országos Egészségbiztosítási Pénztár elmúlt években kialakított korszerűbb, karcsúbb struktúrájáról, alapfeladatairól tájékoztatta a résztvevőket a hivatal főigazgatója. Az E-Alappal kapcsolatban Sélleiné Márki Mária kiemelte, hogy miközben a gyógyszerkiadások csökkentek, s nagyjából szinten maradt a gyógyászati segédeszköz keret, jelentősen emelkedett – 719-ről 932 millióra – a gyógyító-megelőző ellátásokra fordított összeg. Hasonló tendencia figyelhető meg a természetbeni ellátások összességénél is, amelynek kerete idén már eléri az 1 271 milliárd forintot. Ez utóbbit részletezve az egészségpénztár vezetője elmondta, e tétel 85 százalékát a biztosítottak 20 százalékának finanszírozására fordítja az OEP. Egy biztosítottra átlagosan, éves szinten 147 ezer forint jut, amelynek két szélső értéke: 4,5 millióan alig évi 20 ezer forint értékben vesznek igénybe egészségügyi szolgáltatást, míg a legsúlyosabb betegekre akár 250 millió forintot is fordít a pénztár. Az sem meglepő természetesen, hogy a kiadások zöme – 52,1 százaléka – a 60 éven felüliekre jut.
A jövő feladatait illetően a főigazgató kiemelte az új, innovatív technológiák ellátórendszerbe illesztésének fontosságát, s a protokoll alapú egészségügyi ellátások megteremtését, valamint az e-egészségügy lehetőségeinek kihasználását.
