A 2-es típusú cukorbetegség életmódváltással megelőzhető lenne
Magyarországon a cukorbetegség (diabétesz mellitusz) több mint 700 ezer embert érint, ebből 94% 2-es típusú cukorbeteg. A betegszám az elmúlt 15 év alatt több mint 70 %-kal nőtt.
Világnap – stratégia nélkül
A WHO a cukorbetegség elleni küzdelmet tűzte zászlóra ebben az évben. Hazánknak még Nemzeti Diabétesz Stratégiája sincs, bár a szakma öt éve elkészült vele.
„Kérjük, csatlakozzanak!”
A szeptemberi 25-i Gyógyszerészek Világnapjára mozgósít honlapján a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság.
