Világszerte a véradókat ünneplik június 14-én
Június 14-én tartjuk a Véradók Világnapját, amelyet a WHO és a Nemzetközi Vöröskereszt kezdeményezése nyomán ünneplünk minden évben.
A véradás a szolidaritás jele
Aki vért ad, lehetőséget ad. Aki vért ad, életet ad. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Nemzetközi Vöröskereszt kezdeményezésére minden év június 14-én ünnepeljük a Véradók Világnapját szerte a világon.
Adnék vért is és vérplazmát is – Mit kell tudnom?
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Nemzetközi Vöröskereszt kezdeményezésére 2004 óta június 14-e a Véradók Világnapja. Ez a nap azokról a véradókról és vérplazma adókról szól, akik önzetlen adományukkal, vérükkel és vérplazmájukkal életet és reményt adnak beteg embertársaiknak.
Csak halaszthatatlan beavatkozásokhoz biztosítják a vérkészítményeket
A négynapos hosszú hétvége után rendkívül nagy szükség van a véradók segítségére. Aki egészségesnek érzi magát, és az utóbbi 14 napban nem járt külföldön, menjen el vért adni!
Mondj IGEN-t az ÉLET-re! Adj vért!
Az Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt Mondj IGEN-t az ÉLET-re! Adj vért! felhívással közös kampányt indít.
Véradásra várják
A húsvéti ünnepi időszak előtt és után a nemzeti vérkészlet biztonságos fenntartása érdekében véradásra hív mindenkit a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat.
Vérszegény véradók?
Hány hetente szabad vért adni, vigyázva arra, hogy a donor hemoglobin- és ferritin-szintje ne csökkenjen le jelentősen?
Nyugat-nílusi láz: Budapesten és Pest megyében a legtöbb
Sok magyar megyében is felüti a fejét a szúnyogok terjesztette kór. Szeptember 4-10. között Borsod-Abaúj-Zemplén, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, és Pest megyéből is jelentettek fertőzéseket, Budapestről pedig hét esetet – írja a WebOrvos.
Ritka, nem veszélyes, de itt van
Pestszentlőrincen tűnt fel a nyugat-nílusi láz, az ottlakók 30 napig nem adhatnak vért – írta meg az Index.
Véradó nap
Július 15-én a Tesco immár 24. alkalommal hirdeti meg az Országos Tesco Véradó Napokat a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat együttműködésével. Pénteken egy budapesti és 16 vidéki hipermarketben adhatnak vért az áruházlánc üzleteibe betérő vásárlók.
Étkezési Erzsébet-utalványt kapnak a véradók is
Az Országos Vérellátó Szolgálat immár nyolc éve 500 Ft értékű étkezési utalványt biztosít a véradóknak, minden véradás alkalmával. 2014. március közepétől továbbra is 500 Ft értékű, de ezt már Étkezési Erzsébet-utalvány formájában teszi, amely hideg és meleg étel vásárlására egyaránt felhasználható.
