Új adót vetne ki a gyógyszeripar szereplőire a szlovák kormány

Új adót vetne ki a gyógyszeripar szereplőire a szlovák kormány

Új adót vetne ki a gyógyszeripar szereplőire a szlovák kormány, fizettetne az orvosoknak juttatott különböző adományok után - számolt be a Hospodárské Noviny (HN).

Kevesebb pénzt kapnak a gyógyszergyáraktól az orvosok

Kevesebb pénzt kapnak a gyógyszergyáraktól az orvosok

Folyamatosan csökkennek a gyógyszergyárak által az orvosoknak kifizetett összegek Európában és a tengerentúl is: egy friss brit kimutatás szerint a gyógyszeriparból tavaly 38,5 millió font (63,9 millió euró) jutott az orvosokhoz, mely kissé elmarad a 2012-­es 40 millió fonttól.

Megújulás a gyógyszerpiacon

Megújulás a gyógyszerpiacon

Érdekes kérdések vetődtek fel Zéró tolerancia című, a Medical Tribune gyógyszerismertetésben zajló paradigmaváltással foglalkozó tegnapi konferenciáján: Mi minősül ismertetői tevékenységnek? Káros-e a nyilvánosság? Ki a felelős a korrupcióért, az alkalmazott vagy a munkaadó gyógyszercég? Mi a hatékonyabb, a konkrét termék vagy az általános imázs hangsúlyozása?