Tesztelik a sugárbetegség elleni új készítményt az USA-ban
A HOPO-14-1 egy olyan kísérleti gyógyszer, ami hat a nukleáris szennyezés ellen.
Utólag is csökkenti a sugárterhelés ártalmait az új hatóanyag
Tigyi Gábor kutatóorvos és csoportja olyan hatóanyagot fejlesztett ki, amely napokkal a sugárhatás után is képes hatékonyan kezelni a sugárbetegséget.
