PM: használatban maradhatnak a pénztárgépek
Továbbra is használatban maradhatnak azok a pénztárgépek, amelyek nem rendelkeznek érvényes forgalmazási engedéllyel, jelentette be Varga Mihály.
Pénztárgépek: mérlegel a kormány
Mérlegeli a kormány, hogy nyújtson-e anyagi segítséget az érintetteknek a pénztárgépek megvásárlásához, közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI megkeresésére.
Egymilliárdot költöttek pénztárgépekre a gyógyszertárak
Teljes éves árrésbevételük nagyjából egy százalékát, körülbelül egymilliárd forintot költöttek a patikák az online pénztárgépek beüzemelésére, írja a vg.hu.
Pénztárgépek: hamarosan befejeződik a telepítés
Várhatóan július 20-ig mindenütt befejeződik a pénztárgépek telepítése, olvasható a többi közt a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnökségi üléséről közölt tájékoztatóban.
NAV: üzemeltethetők a régi pénztárgépek
A hagyományos pénztárgépek július 1-je után is üzemeltethetők, a pénztárgép-rendeletben meghatározott feltételek teljesítése mellett, közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Lesz megoldás, ígéri Varga Mihály
Élelmiszert, gyógyszert és benzint is lehet majd kapni januárban – így reagált a kasszacsere kapcsán megfogalmazott piaci félelmekre Varga Mihály; a nemzetgazdasági miniszter megerősítette: nem változtatnak a határidőkön - írja a Magyar Nemzet.
Pénztárgépek: csúszik a csere
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter javasolni fogja a kormánynak, hogy két hónappal hosszabítsák meg a kisvállalatok által üzemeltetett pénztárgépek esetében a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV) való online bekötési kötelezettséget szeptember elsejéig.
Pénztárgépcsere: nem ússzák meg a patikák sem?
Kilencszáz patika tulajdonosa kényszerülhet lecserélni pénztárgépét, hozzávetőleg 100-140 ezer forintos kiadással kell számolni.
