Budaörsre hozzák az Európai Farmakovigilancia Központot

Budaörsre hozzák az Európai Farmakovigilancia Központot

A gazdaságban egyre inkább a hozzáadott értékre, az országban fejlesztett termékekre helyeződik  a hangsúly, ezt a tendenciát erősíti a svájci F. Hoffman-La Roche gyógyszeripari vállalat döntése arról, hogy Budaörsre hozza az Európai Farmakovigilancia Központját, hangsúlyozta Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön, Budaörsön.

Dobogós gyógyszerek – mellékhatásokban

Dobogós gyógyszerek – mellékhatásokban

A leggyakrabban mellékhatásokat okozó gyógyszerek az antitrombotikumok, az antibiotikumok, illetve a központi idegrendszerre depresszánsként ható patikaszerek.

Fókuszban a betegbiztonság és a minőség

Fókuszban a betegbiztonság és a minőség

Kétmilliárd forintot költhet az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) a beteg- és gyógyszerbiztonság, valamint az egészségtudatosság növelésére – hangzott el egy keddi konferencián.

Elindult az OGYÉI második lakossági médiakampánya

Elindult az OGYÉI második lakossági médiakampánya

November 20–24-e között zajlik több uniós tagállammal egyszerre az OGYÉI lakossági médiakampánya, amelynek célja, hogy minél többen jelentsék a feltételezett gyógyszer-mellékhatásokat.

Elhallgatta a gyógyszergyár a mellékhatásokat

Elhallgatta a gyógyszergyár a mellékhatásokat

Az Egyesült Államok északkeleti szövetségi állama, New Hampshire gyógyszergyár ellen indít pert, mert reklámjaiban a cég nem hívta fel a figyelmet arra, hogy egyik gyógyszere függőséget okoz.

Elmaradnak a bejelentések

Elmaradnak a bejelentések

Évente átlagosan 1500 bejelentés érkezik gyógyszermellékhatásokról, ám még mindig nagyon sok problémát nem jeleznek – írja a Magyar Idők.

Mellékhatás-bejelentési kampány

Mellékhatás-bejelentési kampány

Mellékhatás-bejelentésre ösztönző figyelemfelhívó kampányt tart Európa 2016. november 7-11 között.