Horváth Ildikó: Törekedni kell a helyes antibiotikum-használatra!
Törekedni kell a helyes antibiotikum-használatra az egészségügyi ellátás során, és ebben mind a lakosságnak, mind pedig a szakembereknek nagy szerepük és felelősségük van, mondta az egészségügyért felelős államtitkár hétfőn sajtótájékoztatón.
A kórházi fertőzések megelőzéséért – közösen
Összefognak a rezidensek és a négy magyarországi orvostudományi egyetem hallgatói az egészségügy helyzetének javításért. Első lépésként a kórházi fertőzések megelőzésére, a kézfertőtlenítés fontosságára akarják felhívni a figyelmet.
