Kell-e antibiotikum, ha baktériumok vannak a vizeletben?
A baktériumok vizeletben való jelenléte nem indokolja az antibiotikum-terápiát, amennyiben a húgyúti fertőzés tünetei nem lépnek fel a betegnél. Sőt, a kolonizáció még akár hasznos is lehet.
A baktériumok vizeletben való jelenléte nem indokolja az antibiotikum-terápiát, amennyiben a húgyúti fertőzés tünetei nem lépnek fel a betegnél. Sőt, a kolonizáció még akár hasznos is lehet.
