Átvállalja a horvát kormány a gyógyszertárak adósságának egy részét

Átvállalja a horvát kormány a gyógyszertárak adósságának egy részét

Megállapodott szerdán a horvát kormány a gyógyszer-nagykereskedőkkel a kórházak és gyógyszertárak fennálló adóssága egy részének kifizetéséről, közölte a helyi sajtó.

Valamelyest helyreállt a gyógyszerellátás Horvátországban

Valamelyest helyreállt a gyógyszerellátás Horvátországban

Valamelyest helyreállt a gyógyszerellátás Horvátországban, miután a horvát állam egymilliárd kuna (47 milliárd forint) értékben kifizette a kórházak és gyógyszertárak gyógyszer-nagykereskedők felé fennálló adósságának egy részét, írta a Jutarnji List című horvát napilap pénteken.

Adósság miatt leállt a gyógyszerszállítás Horvátországban

Adósság miatt leállt a gyógyszerszállítás Horvátországban

A legnagyobb horvát gyógyszer-nagykereskedő egy kórház kivételével az ország összes gyógyintézete számára leállította kedden a gyógyszerek szállítását 2 milliárd kuna (közel százmilliárd forint) kintlévőség miatt, közölte a vállalat igazgatója.

A horvát állam kifizeti a kórházak gyógyszeradósságának egy részét

A horvát állam kifizeti a kórházak gyógyszeradósságának egy részét

A költségvetés módosítása után a horvát állam 1,8 milliárd kuna (86,7 milliárd forint) értékben kifizeti a kórházak és gyógyszertárak gyógyszer-nagykereskedők felé fennálló adósságának egy részét, jelentette be Zdravko Maric pénzügyminiszter.

Leállítják a gyógyszerek szállítását a horvát gyógyszer-nagykereskedők

Leállítják a gyógyszerek szállítását a horvát gyógyszer-nagykereskedők

A horvát gyógyszer-nagykereskedők az elkövetkező napokban leállítják egyes kórházak számára a gyógyszerek szállítását 2,6 milliárd kuna (közel százmilliárd forint) kintlévőségük miatt, közölte hétfőn a horvát gyógyszer-nagykereskedők szövetsége.

Kanyaró: a harmadik megbetegedést regisztrálták Horvátországban

Kanyaró: a harmadik megbetegedést regisztrálták Horvátországban

A harmadik kanyarós megbetegedést regisztrálták Horvátországban az idén, kettőt az elmúlt héten, írta a helyi sajtó hétfőn.

Gyógyszeripari korrupció

Gyógyszeripari korrupció

A horvát hatóságok vádat emeltek egy gyógyszeripari cég és 364 ember, többségében orvosok és a vállalat magas beosztású menedzserei ellen. A gyanú szerint a Farmal vállalat gyógyszerészeket és orvosokat fizetett le, hogy az ő termékeit írják fel, írja a BBC.

Gyógyszeripari korrupció Horvátországban

Gyógyszeripari korrupció Horvátországban

A horvát államügyészség korrupció és szervezett bűnözés elleni irodája (USKOK) hétfőn vesztegetés gyanújával őrizetbe vette a ludbregi Farmal gyógyszeripari cég egész vezetőségét és 27 területi képviselőjét annak a legalább három hónapja tartó nyomozásnak az eredményeként, amelyet több száz háziorvosra is kiterjesztettek.