Egyes gyógyszerek használata növeli a demencia kockázatát

Egyes gyógyszerek használata növeli a demencia kockázatát

Bár korábban is találtak összefüggést egyes hatóanyagok és a demenciakockázat között, a kutatók most képalkotó eljárással mutatatták ki, miként hatnak ezek a szerek az agyra, írja a Napidoktor.

A gyakran használt gyógyszerek egy része növelheti a depresszió kockázatát

A gyakran használt gyógyszerek egy része növelheti a depresszió kockázatát

A gyakorta felírt gyógyszerek, így fogamzásgátlók, fájdalomcsillapítók és szívgyógyszerek egy része növelheti a depresszió kockázatát – derült ki egy új amerikai tanulmányból.

Nem csupán az antibiotikumok vannak hatással a bélflórára

Nem csupán az antibiotikumok vannak hatással a bélflórára

Az antibiotikumok károsítják az emberi bélflórát, ám egy új kutatás szerint számos más, alapvetően nem baktériumokat célzó készítménynek is lehet hasonló hatása, írja a HáziPatika.