Gulyás Gergely elárulta, miért van szükség az egységes intézeti gyógyszertári rendszerre

Gulyás Gergely elárulta, miért van szükség az egységes intézeti gyógyszertári rendszerre

Megtakarítást remél a kormány az egységes intézeti gyógyszertári rendszer létrehozásától.

Így írható le a gyógyszeripari szereplők különadójának fele

Így írható le a gyógyszeripari szereplők különadójának fele

Ha kutatás-fejlesztésre, vagy beruházásra költik, megfelezhetik extraprofitadójukat az érintett gyógyszeripari cégek – hangzott el a Kormányinfón.

Varga Mihály: A védelem költségvetése lesz a 2024-es

Varga Mihály: A védelem költségvetése lesz a 2024-es

Nem emelik a különadókat, hangzott el a csütörtöki Kormányinfón, ahol a költségvetés mellett a debreceni oltóanyaggyár sorsáról is szó esett.

Állami kitüntetéseket és miniszteri elismeréseket adtak át

Állami kitüntetéseket és miniszteri elismeréseket adtak át

Március 15-e alkalmából állami kitüntetéseket és miniszteri elismeréseket adott át Gulyás Gergely, Navracsics Tibor és Csák János miniszterek kedden, Budapesten.

Kormányinfó: 20 milliárd forint extraprofitadót fizethetnek a gyógyszerforgalmazók

Kormányinfó: 20 milliárd forint extraprofitadót fizethetnek a gyógyszerforgalmazók

A gyógyszerforgalmazóktól 20 milliárd forintos többletbevételt remél a kormány extraprofitadóként – jelentette be a csütörtöki Kormányinfón Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.

Gulyás Gergely: Nem lesz önálló egészségügyi minisztérium

Gulyás Gergely: Nem lesz önálló egészségügyi minisztérium

Biztosan nem lesz önálló egészségügyi minisztérium – derült ki a csütörtöki Kormányinfón egy kérdés nyomán, ahogyan az is, hogy május 31-ével véget ér a járvány miatti veszélyhelyzet.

Nem lesz önálló egészségügyi minisztérium

Nem lesz önálló egészségügyi minisztérium

Biztosan nem lesz önálló egészségügyi minisztérium – derült ki a csütörtöki Kormányinfón egy kérdés nyomán, ahogyan az is, hogy május 31-ével véget ér a járvány miatti veszélyhelyzet.

Kötelező a 3. oltás az egészségügyben

Kötelező a 3. oltás az egészségügyben

Péntek éjféltől kötelező a maszkviselés zárt terekben – jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtök délutáni Kormányinfón.

Orbán Viktor: Magyar-izraeli oltóanyaggyár is épülhet

Orbán Viktor: Magyar-izraeli oltóanyaggyár is épülhet

Orbán Viktor járványügyi intézkedéseket is ismertetett a mai Kormányinfón, a Magyar Hang tudósítása szerint bejelentette, hogy indulhat a 12-15 évesek oltása.

Ezek lesznek az új szabályok húsvét után

Ezek lesznek az új szabályok húsvét után

A kereskedelmi és iparkamara, illetve a gazdasági élet szereplői által javasolt változtatások bevezetésére akkor van lehetőség, ha a beadott oltásszám tekintetében Magyarország átlépi a 2,5 milliós határt, azaz 2,5 millió ember legalább az első oltását megkapta, közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken rendkívüli online tájékoztatóján, hozzátéve: ez a jelenlegi számítások szerint a húsvéthétfőt követő néhány napban be fog következni.

Gulyás: A sárga vagy vörös országból érkezők karanténba kerülnek

Gulyás: A sárga vagy vörös országból érkezők karanténba kerülnek

Szigorítja a határellenőrzést és újra karanténkötelezettséget vezet be Magyarország a veszélyesnek ítélt országokból érkezőknek – ismertette a kormány koronavírus-járvánnyal kapcsolatos friss döntéseit vasárnapi rendkívüli tájékoztatóján Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.

Az operatív törzs és a védekezés fennmarad

Az operatív törzs és a védekezés fennmarad

Az eddigi járványügyi védekezés hatékony volt. Az operatív törzs továbbra is fennmarad, miként az egészégügyben is továbbra is marad a védekezés – mondta el Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón. Szerinte indokolt az egészségügy átalakítása.

Pénz az egészségügyieknek, elvonás a pártoktól, önkormányzatoktól, multiktól

Pénz az egészségügyieknek, elvonás a pártoktól, önkormányzatoktól, multiktól

Az eddigi korlátozó intézkedések valószínűleg megfelelő időben történtek, így még mindig sikerült elkerülni a tömeges megbetegedéseket – hangzott el a többi közt az operatív törzs szombati tájékoztatóján. Az egészségügyieknek 500 ezer forint plusz juttatást Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter újfent bejelentette.

Vizsgálják az extrém áremelkedést a gyógyszertárakban

Vizsgálják az extrém áremelkedést a gyógyszertárakban

Általános gyógyszerhiány nincs, extrém árak viszont vannak a patikákban – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón a MedicalOnline szerint.