Nyilvánosságra hozták a felsőoktatási ponthatárokat

Nyilvánosságra hozták a felsőoktatási ponthatárokat

Az orvos- és egészségtudomány iránt továbbra is nagy az érdeklődés, a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar államilag támogatott alapképzésére 191-en nyertek felvételt.

SE: több mint kétezren kezdhetik meg tanulmányaikat

SE: több mint kétezren kezdhetik meg tanulmányaikat

A tegnap este hozták nyilvánosságra a felvételi ponthatárokat, a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán idén is maximális létszámmal, 150 hallgatóval indulhat el a félév.

385 pont is elég lett a gyógyszerészkarokra

385 pont is elég lett a gyógyszerészkarokra

A tavalyinál általában többet, de a központilag előre megszabottnál kevesebbet kellett elérni a gyógyszerészi tanulmányok őszi megkezdéséhez, derült ki a felvi.hu-n, a csütörtöki ponthatár-ismertetéskor.

Alacsonyabban lesz a léc, már idén több gyógyszerészhallgatót vesznek fel

Alacsonyabban lesz a léc, már idén több gyógyszerészhallgatót vesznek fel

Az eredetileg tervezettnél több gyógyszerészhallgató kezdheti meg állami finanszírozással egyetemi tanulmányait – írja a Napi Gazdaság.

Pécsett és Szegeden lesz még pótfelvételi!

Pécsett és Szegeden lesz még pótfelvételi!

Lényegében holtverseny alakult ki Budapest és Debrecen között az idei felvételi ponthatárokban a gyógyszerészet területén. Szegeden egyharmaddal gyengébb eredménnyel is megkezdhetők az önköltséges gyógyszerész-tanulmányok az ősszel.