Szorosabbra fűzi együttműködését a Debreceni Egyetem és az MSD
Klinikai vizsgálatokra irányuló stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem (DE) és az MSD Pharma Hungary Kft. (MSD). A felsőoktatási intézmény és a globális gyógyszeripari cég magyarországi leányvállalatának kutatás-fejlesztési kooperációja elősegíti a vizsgálatok gyorsabb elindítását és az innovatív terápiákhoz való korai hozzáférést a betegek számára.
Üzbég gyógyszerészhallgatók Debrecenben
Kéthetes elméleti és gyakorlati oktatásban vesznek részt üzbég gyógyszerészhallgatók a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán a Tashkent Gyógyszerészeti Intézettel kötött megállapodás keretében.
Megkezdődött a hazai koronavírus-vakcina fejlesztése
A Nemzeti Népegészségügyi Központ és a Debreceni Egyetem együttműködésében, az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával megkezdődött az új koronavírus-vakcina fejlesztése, közölte a szaktárca.
Új gyógyszereket is kikísérleteznek
Példátlan összefogás élére állt a Pécsi Tudományegyetem, amely Debrecen és Szeged egyetemeivel szövetségre lépve független finanszírozásból valósít meg klinikai kutatásokat, közli a BAMA.
