ÁSZ: a gyógyszerek és étrend-kiegészítők túlfogyasztása veszélyes
Nem csak akkor használjuk a gyógyszereket és az étrend-kiegészítőket, ha az indokolt. Az étrend-kiegészítők és gyógyszerek alkalmazási kockázatait mutatja be az ÁSZ legfrissebb elemzése.
Beveszed? Gyógyszer- és étrendkiegészítő reklámok
Ma a televíziós reklámidő több mint 20 százaléka egészségügyi reklám, aminek jelentős hatása van a gyógyszerfogyasztás alakulására. A téma az ÁSZ elemzőinek is látóterébe került, a készülő elemzés a gyógyszertúlfogyasztás kockázatait mutatja be. Az erről szóló cikksorozat második része a gyógyszerreklámokról szól.
Elemzés készül a gyógyszertúlfogyasztásról
A patikában leggyakrabban megfázást enyhítő szereket, fájdalom-, és lázcsillapítókat vehetünk vény nélkül. A vény nélküli gyógyszerek alkalmazásáról nem az orvos dönt, ami azt a benyomást keltheti, hogy ezek a szerek veszélytelenek. Pedig a vény nélküli gyógyszerek sokszor erős hatásmechanizmusú szerek, amelyek dóziskontroll nélkül, vagy tartós fogyasztás esetén árthatnak. A gyógyszertúlfogyasztás kockázatait mutatja be az ÁSZ készülő elemzése, az erről készült cikksorozat első része a recept nélkül elérhető gyógyszerekről szól.
