Félmilliárdos megtakarítás az inzulinszigor miatt

Félmilliárdos megtakarítás az inzulinszigor miatt

A két évvel ezelőtti, az inzulintámogatást szigorító kormányzati intézkedés 14 ezer cukorbeteget kényszerített terápiaváltásra – tudta meg a Népszabadság. Az egészségbiztosító pedig évente ötszázmilliót nyer azzal, hogy a modernebb, szabadabb életvitelt lehetővé tevő gyógyszer százszázalékos támogatásáért cserébe eredményességi követelményt állított a betegeknek.

Cukorbetegek ezrei veszíthetik el gyógyszerüket

Cukorbetegek ezrei veszíthetik el gyógyszerüket

Az inzulingyártók tárgyalásban állnak a kormánnyal annak érdekében, hogy az augusztus elsejétől bevezetett spanyol modell befizetési kötelezettsége ne vonatkozzon rájuk. Ellenkező esetben anyacégeik akár úgy is dönthetnek, hogy kivonják készítményeiket a támogatási körből.

Élesedő vita az inzulin-forgalmazókkal

Élesedő vita az inzulin-forgalmazókkal

Állami orvoslátogatói rendszer kiépítésétől a gyógyszergyártók 2013-as, egyszeri ötmilliárdos megsarcolásáig sokféle ötlet forog a gyógyszerkassza jövő évi betarthatósága érdekében. Előtte azonban az idei büdzsét kellene valahogy rendbe tenni oly módon, hogy a betegek változatlanul hozzájussanak életmentő gyógyszereikhez.