Az idén négymilliárddal szűkebb, 298 milliárd forint volt a gyógyszerkassza, ám ebből az első tíz hónapban 267 milliárd már elfogyott. A költés üteme alapján feltételezhető, hogy 22 milliárd forinttal túllépik a keretet. Szakmai konferenciákon már a kormányzati előadók is kimondják, hogy a gyógyszerek támogatására most rendelkezésre álló források biztosan nem elegendők a jelenlegi csomag finanszírozására. A kormány vagy többet költ jövőre, vagy mérsékli a támogatási kulcsokat, és továbbra sem fogad be új, hatékonyabb terápiákat – olvasható a nol.hu-n.
