A január másodikán Nyíregyházán, Mátészalkán és Nagykállóban botrányos körülmények között bezáratott patikái „visszafoglalására" készül január hatodikán délelőtt a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egészségügyi Holding Patika Kft. vezetése.
A 2010-ben alakult Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egészségügyi Holding Patika Kft. négy patikát bérel és működtet a megye kórházaiban: kettőt Nyíregyházán, egyet-egyet pedig Mátészalkán és Nagykállóban. A cégben a gyógyszerésztörvény miatt jelenleg 49 százalékos tulajdonos a korábban 90 százalékos tulajdonnal bíró magyar állam, a társaság másik fele a személyi jogos gyógyszerészeké.
A cég által bérelt patikahelyiségek tulajdonosa a megye kórházait tömörítő Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház, melynek vezetői tavaly – az előző kórházvezetés által megkötött, a kórházra nézve rendkívül előnytelen bérleti szerződés miatt – egyoldalúan fölmondták a határozatlan időre kötött együttműködési szerződést, majd a kórház fölszólította a kft-t, hogy december 31-vel hagyják el a helyiségeket, mert nem kívánja meghosszabbítani a bérleti szerződésüket.
A patikát működtető cég december 30-án polgári peres eljárás keretében megtámadta a bérleti szerződés fölmondását. Ennek ellenére január első munkanapján lakatosok jelentek meg a cég négy gyógyszertárában, és lecserélték a zárakat, emiatt az érvényes ÁNTSZ-engedéllyel rendelkező patikákba nem tudnak bemenni dolgozni.
Az ügyről a Népszabadság tudósít, kattintson ide a részletekért!
