A Koppenhágai Egyetem kutatói egy véletlen folytán bukkantak az ígéretes megoldásra t, pontosan egy gyógyszert találtak.
A Cell Reports folyóiratban megjelent tanulmányban a kutatók két ismert étvágygátlót vizsgáltak: a GLP-1-et (glükagonszerű peptid-1-et) és a nikotint. A GLP-1-et különféle cukorbetegség- és súlycsökkentő gyógyszerekben használják, míg az is jól ismert, hogy a nikotin növeli az energiafelhasználást, ezért is híznak meg sokan, miután abbahagyják a dohányzást. Úgy tűnik, hogy a két anyag együtt elősegíti a fogyást, míg a GLP-1 önmagában csökkenti a nikotin utáni sóvárgást – írja a hvg.hu.
Borítókép: PharmaOnline archív
