Az eredmények szerint az antidepresszánsok szedésének abbahagyása után a résztvevők mintegy 15%-ánál jelentkeztek elvonási tünetek, mint szédülés, fejfájás és hányinger. Minden 35. résztvevőnél súlyos tünetek is előfordultak.
Jonathan Henssler, a tanulmány vezető szerzője és a berlini Charité - University Medicine pszichiátriai és idegtudományi osztályának főorvosa felhívta a figyelmet arra is, hogy nem mindenkinél működnek ezek a gyógyszerek és mellékhatások is jelentkezhetnek.
Az áttekintés során 44 randomizált kontrollált vizsgálatot és 35 megfigyelési tanulmányt elemeztek ki, amelyek között hangulatzavarokra és szorongásos zavarokra összpontosító tanulmányok egyaránt szerepeltek. Az elvonási tünetekkel leggyakrabban összefüggésbe hozott gyógyszerek között található a desvenlafaxin, venlafaxin, imipramin és eszcitalopram voltak, írja a Pénzcentrum.
Borítókép: archív

