Becsült olvasási idő: 1 perc
Koleszterincsökkentésre is van gyógynövény

Amennyiben az orvos még nem találja aggasztónak a koleszterinszintet, akkor érdemes megpróbálkozni néhány gyógynövénnyel, hiszen egyes gyógyfüvek is rendelkeznek koleszterinszint-csökkentő hatással, írja a gyogyszernelkul.com.

Vannak olyan ételek, amelyek kifejezetten a segítségünkre lehetnek, ha vigyázni szeretnénk a koleszterinünkre. Ilyenek például egyes zöldségek, különösképpen a brokkoli, a sárgarépa, minden zöld leveles zöldség, a citrusfélék, a halak, a halolaj és a rostban gazdag ételek, közli a lap.

Az articsóka olyan gyógyító növény, amely flavonoidokat tartalmaz és antioxidáns hatásokkal rendelkezik. Nem csupán az úgynevezett „rossz” koleszterinszint csökkentésében játszik kiemelkedő szerepet, de az érelmeszesedés megelőzését is elősegíti.

A galagonya csökkenti a vér koleszterinszintjét, a magas vérnyomást, és emellett az érfalat is erősíti, vagyis rugalmasan tartja. Kutatások igazolják, hogy a galagonya a szív vérellátását is javítja és a koszorúereket is tágítja.

A tyúkhúr csökkenti, bontja a rossz koleszterinszintet, ezt zsíroldó tulajdonságának segítségével éri el.

A csalánról sokan tudják, hogy vértisztító hatással rendelkezik és hatékonyan távolítja el a szervezetből a káros anyagokat. A vérképzésre is jó hatással van, és pozitív irányba befolyásolja a szervezet koleszterinszintjét is.

A fokhagyma tartalmaz kéntartalmú vegyületeket, C- és B1-vitamint, illetve flavonoidokat. Aki szeretné elkerülni az érelmeszesedést, fogyasszon minden nap fokhagymát. Ez a gyógynövény ugyanis a jó koleszterinszintet megemeli, míg a rosszat jelentős mértékben képes csökkenteni. Használatával megelőzhetjük a magas vérnyomást és a vérrögképződést.

Kvízek
Kiemelt rovataink