Becsült olvasási idő: 1 perc
Ketamint antidepresszánsként?

A lovak számára nyugtatóként, humánfelhasználásban drogként is számon tartott szer alkalmazási köre a jövőben esetleg bővülhet, írja a hazipatika.com.

Érzéstelenítőként és fájdalomcsillapítóként egykor rendszeresen alkalmazták embereken, veszélyes mellékhatásai miatt azonban napjainkban inkább már csak állatok kezelése során használják, elsősorban lovak nyugtatójaként – írja a Házipatika a The Independentcikke alapján.

Korábban is kísérleteztek már bipoláris zavar, illetve súlyos depresszió kezelése során ezzel a szerrel, mivel gyors antidepresszáns hatása van, amit aztán több hétig fenn tud tartani a betegben. Csakhogy függőséget okoz, s bizonyos dózis felett pedig hallucinációkat is, ezért a ketamin Magyarországon is illegális, kábítószernek minősülő anyag, és rendszeres gyógykezelésben sem alkalmazható – olvasható a hírportálon.

A Maryland University orvosi karán dr. Todd Gould és csapata azon dolgozik, hogy a szer mindenféle mellékeffektus nélkül, csak az antidepresszáns hatást váltsa ki. Bár az állatkísérletek pozitív eredményeket mutatnak, de még távoli, hogy embereken is elvégezzék a kísérleteket.

 

Kvízek
Kiemelt rovataink