Forrás:

Portfolio
Becsült olvasási idő: 1 perc
Beszakadt az egyik legnagyobb európai gyógyszergyártó árfolyama

A Sanofi árfolyama több mint 15 százalékot zuhant, miután a francia gyógyszergyártó elvetette 2025-ös profitcélját a fogyasztói egészségügyi üzletágának tőzsdére vitelére vonatkozó terv keretében, miközben növelte a fejlesztési kiadásokra vonatkozó terveit az innovatív gyógyszerszegmens megerősítése érdekében, közölte a Portfolio.

 

A Sanofi vizsgálja a lehetséges szétválási forgatókönyveket, de úgy véli, hogy a legvalószínűbb út egy tőkepiaci tranzakció révén, egy franciaországi székhelyű, tőzsdén jegyzett vállalat létrehozása, közölte a párizsi tőzsdén jegyzett Sanofi a lap által idézett közleményében.

Az immunológiai és gyulladáscsökkentő gyógyszerek fejlesztésre való nagyobb ráfordítás érdekében a vállalat feladta a 2025-re kitűzött 32 százalékos üzemi marzsra vonatkozó célját, mondván, hogy a hosszú távú nyereségességre összpontosít.

Terence McManus, a svájci Bellevue Asset Management alapkezelője a Reuters-nek elmondta, hogy bár a befektetők üdvözlik a spin-offot, a következő két évre vonatkozó profitcélok csökkentése elég jelentős.

A Sanofinak hagyományosan alacsony a K+F termelékenysége, még nem tudni, hogy a jelenlegi menedzsment képes volt-e eléggé megváltoztatni ezt a narratívát ahhoz, hogy a befektetők is támogassák a döntést.

A Sanofi közölte, hogy 2024-től 2025 végéig legfeljebb 2 milliárd euró (2,11 milliárd dollár) költségmegtakarítást tervez, amelynek nagy részét az innováció finanszírozására csoportosítja át.

A teljes információt ITT olvashatja

Kvízek
Kiemelt rovataink